organization

Історія підприємства
Нині діюче комунальне підприємство „Спецкомунтранс” протягом більше ніж піввікового існування відіграло значну роль у розвитку комунальної інфраструктури обласного центру. Задовго до того, як м. Проскурів було визначено адміністративним центром бувшої Кам’янець-Подільської області та перейменовано у м. Хмельницький, у місті успішно діяла система благоустрою і санітарної очистки.

Згідно з документами тих часів, розвиток підприємства починався із асенізаційного обозу, що розміщувався за межами міста на території, яку зараз займає підприємство. Основними технічними засобами для санітарної очистки були підводи обладнані для збору твердих побутових відходів та дерев’яні діжки для рідких відходів, тягловою силою яких було 42 голови коней.

Міські звалища на той час були в незаселених місцях міста по вул. Старокостянтинівське шосе у районі колишнього ресторану „Турист” та теперішньої четвертої поліклініки і були ліквідовані у кінці 50 років ХХ сторіччя.

Контроль за санітарним станом міста покладався на органи міліції, які відповідально відносилися до цієї сфери діяльності, особливо при поводженні з рідкими відходами. Свідченням цього є конкретні вимоги на ім’я директора асенобозу датовані 2.12.1938 р. щодо поводження із рідкими відходами. Серед них категорична заборона випускати за межі підприємства несправні (протікаючі) діжки. Діжки після їх заповнення повинні бути помиті та витерті насухо. Заборонялась їзда по місту із забрудненими діжками, а також їх зупинка у денні години.

Перший автомобіль для потреб санітарної очистки появився в місті у 1946 році і це був 3-х тонний самоскид на базі автомобіля ЗІС-5. Основна ж робота виконувалась за рахунок коней, закуплених у військових частинах..

Згідно доповідної записки на ім’я  завідуючого комунальним господарством міста, в конторі асенізаційної очистки станом на 25.10.46 р. рахувалося 30 коней, 15 підвід, 1 автомобіль та 42 двірники. Така ж кількість засобів санітарної очистки значиться і у відомостях за 1947 рік. Оскільки після війни відбувалася відбудова міста зростали і потреби у засобах санітарної очистки та назріла необхідність координації роботи різних контор, відповідальних за благоустрій.  Тому відповідно до наказу №136 по Проскурівському комунальному відділу від 17.09.1949 року була створена контора по благоустрою міста.

До складу цього підприємства ввійшли асенізаційний обоз, похоронне бюро і контора з озеленення міста.

Керівником новоствореного підприємства призначено завідуючого асенообозом Алексєєва Юхима Омеляновича, який очолював підприємство до 1959 року. У подальшому майже по 10 років його очолювали Ясинов Михайло Федорович, Целіх Павло Феофанович та Мамчур Михайло Адамович, який у 2000 році пішов на заслужений відпочинок і недавно відмітив своє 70-річчя.

Датою створення підприємства, як зазначено в наказі №136 є 1 жовтня 1949 року. Протягом усього періоду діяльності підприємство декілька разів за рішенням органів місцевої влади змінювало свою назву, але основні його функції залишалися без змін.

З 1949 р. по 1965 р. підприємство іменувалося конторою по благоустрою;

З 1965 р. по 1968 р. носило назву „Хмельницьккомунтранс”;

З 1968 р. по 2003 р. Хмельницьке комунальне автотранспортне підприємство 222801 (скорочено КАТП-222801).

24.06.2003 р. рішенням №7 дванадцятої сесії Хмельницької міської ради перейменоване на Хмельницьке комунальне підприємство „Спецкомунтранс”.

На даний час в підприємстві замість 42-х коней і конюшень, які були у 1946-1947рр. працює, 52 потужні автомобіля, 3 трактори, 3 екскаватори, діють ремонтна майстерня, та інші допоміжні підрозділи, які забезпечують безперебійну роботу підприємства по санітарній очистці міста.

Основна ж цінність на підприємстві не техніка та майно, а його трудовий колектив, який складається із 160 працівників.

Безперебійну роботу підприємства забезпечують 35 висококваліфікованих спеціаліста із вищою освітою та 22 - із неповною вищою освітою.

Значну роль у діяльності підприємства відіграють ветерани праці, які працюють на різних дільницях і передають свій багатий досвід молодим працівникам.

Забезпечуючи чистоту і порядок у місті, колектив підприємства з оптимізмом приймає сьогодення і своєю працею підтримує висновки жителів та гостей обласного центру, що Хмельницький - одне із найчистіших міст України.