organization

Дільниця сортування побутових відходів
Дільниця сортування побутових відходів (далі - Дільниця) є структурним підрозділом Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» (далі — Підприємство).

Метою діяльності Дільниці є:

забезпечення збору, сортування та подальшої переробки вторинної сировини, збору небезпечних відходів у складі побутових для подальшого відправлення на безпечну утилізацію задля зменшення негативного впливу на навколишнє середовище та зменшення кількості відходів, які потрапляють на полігон ТПВ.

Основними завданнями Дільниці є:

1) збір вторинної сировини з подальшим сортуванням та відправленням на переробку;

2) збір від фізичних осіб небезпечних відходів, що містяться у складі побутових, та відправлення їх на безпечну утилізацію з метою зменшення впливу на навколишнє середовище;

3) організація та забезпечення роботи центру управління відходами та ланки із збирання небезпечних відходів у складі побутових (Екобус).

 

З червня 2018 року у Хмельницькому діє міська програма збору небезпечних відходів від мешканців міста “Еобус”.
У кожному мікрорайоні міста за графіком Екобус збирає небезпечні відходи. Усі зібрані небезпечні відходи Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс» передає ліцензійним організаціям. Мешканці можуть безкоштовно здати такі небезпечні відходи: батарейки та акумулятори, люмінесцентні лампи, термометри та ртутьвмісні матеріали, фарби, клеї, розчинники (з тарою), електричне та електронне обладнання, миючі засоби, побутову хімію (з тарою), протерміновані медикаменти.

Центр управління відходами — це місце, куди кожен мешканець міста Хмельницького може безкоштовно здати відходи для їх подальшої переробки чи утилізації.

Центр приймає такі види відходів: ПЕТ, скло, будівельні відходи “зелені відходи”, меблі, побутову техніку, папір, поліетилен,комбіноване паковання, небезпечні відходи, метал, одяг.
Усі відходи відправляють на переробку та утилізацію.